Najobľúbenejšie spôsoby prevážania bicyklov na dovolenku

Datum: 07.07.2022

Sedavý spôsob života sa veľa ľudí snaží kompenzovať počas dovolenky. Aktívne strávené dni mimo práce vám prinesú oveľa viac ako ležanie na pláži.

Najobľúbenejšie spôsoby prevážania bicyklov na dovolenku

Počas športovania dostane zabrať telo i myseľ, ale v závere sa budete cítiť oddýchnutí a plní sily do nového pracovného kolotoča. Medzi najpopulárnejšie patria hlavne dovolenky strávené v sedle bicykla. Viete, aké sú dva najobľúbenejšie spôsoby prevážania bicyklov na dovolenku?

Vo vnútri vozidla to nepôjde

Ak by ste chceli prevážať bicykle vo vnútri vozidla, tak by vám v interiéri nezostal priestor pre batožinu a ani pasažierov. Navyše bicykel uložený na sklopených sedadlách je nebezpečný. Pri brzdení by vás mohol zraniť. V úvahu musíte brať tiež fakt, že nech sa budete akokoľvek snažiť, vždy niečo ušpiníte. Preto je načase vyhodiť z hlavy myšlienky na takéto prevážanie bicykla a kúpiť nosiče bicyklov na ťažné alebo na strechu vozidla. Práve dva menované nosiče patria medzi najviac obľúbené spôsoby prevozu bikov.

Nosič bicyklov na strechu je lacný

Čo si budeme navrávať, finančné hľadisko je pre nás vždy najdôležitejšie. Preto sú nosiče bicyklov na strechu vozidla tak veľmi populárne. Sú lacné a dajú sa kúpiť zvlášť na každý bicykel. Upevňujú sa na strešné nosiče podobne ako strešné boxy. Samotná montáž je jednoduchá, ale zložitejšie to budete mať s vykladaním bicyklom. Zíde sa vám pomocná ruka a pri vykladaní elektrického bicykla možno aj dvaja pomocníci. Nosič bicyklov na strechu automobilu vám bude slúžiť už navždy, pretože sa dá pripevniť na akýkoľvek nosič, takže aj po výmene vozidla ho spätne použijete. Na streche sú bicykle v bezpečí a neušpinia sa. Bohužiaľ tu výhody nosičov na strechu končia. Zmieriť sa budete musieť so zvýšenou spotrebou vozidla a s jeho horším ovládaním. Pozor aj na to, kde budete parkovať. Do nízkej garáže sa s bicyklami nedostanete.

Nosič bicyklov na ťažné je triumf

V prípade, že máte na vozidle ťažné a tiež dostatok financií, kúpte si nosič bicyklov na ťažné. Na streche vám zostane miesto na strešný box, do ktorého môžete zbaliť športové kočiare a športové pomôcky. Po pripojení nosiča na ťažné nepocítite žiadnu zmenu v riadení a ani v spotrebe. Bicykle do malej výšky dokážete vyložiť jednou rukou. Nemusíte brať ohľad na nosnosť strechy a ani na to, kde vozidlo odstavíte. Nosič sa dá sklopiť, čo umožní bezproblémový prístup do kufra.

 

Čítané: 326 x