Topky.sk - Zahraničné 26.06.2026 07:01 WASHINGTON - Americká armáda podľa oblastného veliteľstva amerických síl na Blízkom východe zaútočila v južnom Iráne na ciele, medzi ktorými boli lode pokúšajúce sa klásť míny a odpaľovacie rampy. Informovala o tom dnes agentúra Reuters. Veliteľstvo vo vyhlásení označilo pondelkové útoky za sebaobranu a doplnilo, že si pri pokračujúcom prímerí zachováva zdržanlivosť. Americký minister zahraničia Marco Rubio po amerických úderoch uviedol, že dohoda s Iránom je stále možná.

Čítať celý článok >>